Opoja.net

Tradicionale – Biskota të fryera

Tradicionale – Biskota të fryera

Nevojitet:

2
Gota miell universal,
4
Lugë çaji pluhur për pjekje (pecivë),
3
Lugë çaji sheqer,
½
Lugë çaji kripë,
1/2
Gotë shkurtimet,
1
Vezë,
2/3
Gotë qumësht.

Metoda:

Kombinoni në një enë të vogël miellin, pluhurin për pjekje (pecivën), sheqerin dhe kripën.

Ndajeni masën në copa të vogla derisa përzierja t’i ngjajë thërrimave të trasha. Rrahni vezët dhe qumështin pastaj shtoni përbërësit e thatë sapo të njomen. Transferoni në një sipërfaqe të pluhurosur me miell, gatuani 20 herë, rrotulloni deri në trashësi 2 cm me një prerëse biskotash rreth 6.5 cm, pastaj vendosni në një fletë të lyer me vaj për pjekje, në temperaturë 230 gradë C, për 8-10 minuta apo derisa të theken. Shërbeni të ngrohta!

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net