Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit

E gjitha që ju nevojitet janë alkooli dhe uji.

Qitni në një shishe me spërkatës në përpjesëtim 2:1 (dy të tretat alkool dhe një e treta ujë). Spërkatni nëpër xhamat e ngrirë.

Për disa sekonda akulli do të zbutet dhe lehtë do të mund ta hiqni, pa gërryerje të mundimshme, transmeton Telegrafi.

Shikoni videon se si ta bëni tretjen:

Nëse jeni diku në qytet, xhamat ju janë ngrirë, ndërsa me vete nuk keni as sprej, as ujë të nxehtë, as gërryesin – përdorni kartelën e bankës dhe gërryeni akullin.

Vënia e kartonit në xhama është preventivë e shkëlqyeshme që xhamat në veturë fare të mos ngrihen.

Në vend të kartonit mund të vini edhe ndonjë peshqir të vjetër.

Truk se si të mos mjegullohen xhamat e veturës

Lyeni të gjithë xhamat me shkumë rroje dhe fërkoni mirë me leckë letre, derisa teprica e shkumës të zhduket.

Të njëjtën metodë mund ta përdorni edhe te pasqyrat e banjës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-