Ushtarët e FSK-së kryejnë me sukses një kurs në Britani të Madhe

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës e kanë kryer me sukses të plotë “Kursin për Vëzhgim dhe Zbulim në Operacione Luftarake”.

“Ky kurs është realizuar nga specialistët britanik dhe specialistët tanë të shkolluar në Divizionin e Taktikave të Blinduara dhe Vëzhgimit në Warminster”.

“Falënderim i veçantë për Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e madhe në të gjitha aspektet. Forca djema! Vazhdojmë me sukseset e reja!”,ka shkruar Mehaj në rrjetin social Facebook.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-