Opoja.net

Vazhdojnë reshjet e shiut e borës edhe sot

Kosova
Vazhdojnë reshjet e shiut e borës edhe sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e sotme do të shoqërohet me mot kryesisht të vranët dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore, shkruan Gazeta Sinjali.

Reshjet parashihen të përfshijnë gjithë territorin, por që shtrirja e tyre si zakonisht nuk do të jetë uniforme për shkak të specifikave gjeografike që ka vendi ynë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë ngrica, prandaj ngasësve të automjeteve ju rekomandohet kujdes i shtuar në komunikacion. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.
No photo description available.

Zgjedhjet do të organizohen pa mbështetjen e OSBE-së

Merlinda Guraj

Sot, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit

Merlinda Guraj

Qeveria e re e Kosovës ta definojë strategjinë për dialogun me Serbinë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net