Vdes një grua pas aksidentit në autostradë, pesë të tjerë dërgohen në Spitalin e Prizrenit

Opoja.net Opoja.net Kronika

Tri automjete janë përfshirë në një aksident trafiku, si pasojë e të cilit një grua ka vdekur dhe pesë persona të tjerë kanë pësuar lëndime trupore të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Policia e Kosovës nuk e ka saktësuar se në cilën autostradë ka ndodhur aksidenti, ndërsa trupi i viktimës është dërguar për obduksion në IML.

Njoftimi i plotë i policisë:

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET /Autostradë(NN) 06.10.2020-22:00. Është raportuar për një aksident trafiku në mes të tri automjeteve. Përveç dëmeve materiale lëndime vdekje-prurëse ka pësuar viktima femër kosovare e cila është dërguar në IML për obduksion, ndërsa pesë persona tjerë kanë pësuar lëndime trupore të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-