Opoja.net

Veseli: Albin Kurti Që Thërriste Për Bashkim Kombëtar, Po I Ndanë Shqiptarët E Po Hap Kufirin Me Serbinë

Veseli: Albin Kurti Që Thërriste Për Bashkim Kombëtar, Po I Ndanë Shqiptarët E Po Hap Kufirin Me Serbinë

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka komentuar edhe një herë për kryeministrin në detyrë, Albin Kurti për të cilin thotë se bënte thirrje për bashkimin kombëtar, ndërkaq sot po I ndanë shqiptarët, shkruan Hazeta Metro.

Ky reagim nga kreu i PDK’së vjen pas mos-hapjes së kufirit me Shqipërinë, për çka Veseli thotë se Kurti sërish ka dështuar me Shqipërinë, duke e mbajtur të mbyllur kufirin.

Në një postim në Facebook, Kurti ka shktuar se kjo qeveri ka hapur kufirin me Serbinë, ndërsa me Shqipërinë po e mban mbyllur duke i ndarë shqiptarët.

“Ky maltretim është i papranueshëm”, ka shkruar Veseli.

Ky është postimi i plotë:

“Albin Kurti dështoi edhe një herë me Shqipërinë. Në opozitë, thërriste për bashkim kombëtar, ndërsa si Kryeministër po i ndan shqiptarët. Kjo Qeveri, që hapi kufirin me Serbinë, duhet urgjentisht ta hapë kufirin me Shqipërinë, pa kurrfarë pengese, në të mirë të qytetarëve të të dyja vendeve. Ky maltretim është i papranueshëm”.

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net