Opoja.net

Vitia mbledh kryetarët e komunave, diskutohen masat e reja antiCOVID

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, është duke zhvilluar një mbledhje virtuale me kryetarët e komunave të Kosovës, me të cilët po diskuton për masat e reja antiCOVID, raporton Gazeta Sinjali.

Kjo mbledhja ka filluar në orën 10:00.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, tha për Gazetën Sinjali, se Vitia ka ftuar në takim kryetarët e komunave pas reagimit që ky asociacion bëri dje lidhur me mbylljen totale prej 12 ditësh.

Gazeta Sinjali raportoi dje se në mbledhjen që i pari i Shëndetësisë pati me gastronomët, është diskutuar që të mbyllen lokalet e gastronomisë, qendrat tregtare, palestrat dhe shkollat, nga data 6 deri më 18 prill.

Kundër masave të propozuara dje kanë dalë gastronomët, të cilët thanë se Vitia ka marrë vendim pa i konsultuar.

Bankat në Kosovë po i marrin gjysmën e shtesave të fëmijëve

Opoja.net

Osmani – presidentit të Finlandës: Serbia vazhdon të jetë kërcënim për stabilitetin rajonal

Opoja.net

Kurti-QUINT-it: Ose do t’i mbajmë targat të dyja shtetet, ose do t’i heqim

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto