Vjosa Osmani, Presidente e Kosovës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Vjosa Osmani Sadriu është zgjedhur Presidente e Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Osmani u zgjodh presidente në rundin e tretë me 71 vota për. Të pavlefshme ishin 11 vota.

Në votim morën pjesë 82 deputetë.

Në këtë rund u deshën 61 vota pro e në kutinë e votimit 80 vota.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, konstatoi se Kuvendi i Kosovës zgjodhi presidente Vjosa Osmanin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-