Opoja.net

Vjosa Osmani, Presidente e Kosovës

Vjosa Osmani, Presidente e Kosovës

Vjosa Osmani Sadriu është zgjedhur Presidente e Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Osmani u zgjodh presidente në rundin e tretë me 71 vota për. Të pavlefshme ishin 11 vota.

Në votim morën pjesë 82 deputetë.

Në këtë rund u deshën 61 vota pro e në kutinë e votimit 80 vota.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, konstatoi se Kuvendi i Kosovës zgjodhi presidente Vjosa Osmanin.

Mbi 10 mijë persona kanë marrë vaksinën anti-Covid

Opoja.net

Kur do të lejohen dasmat në Kosovë?

Opoja.net

Vitia premton: Hoteleria dhe gastronomia hapen më 18 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net