Opoja.net

Vjosa Osmani tregon se a do të kthehet në LDK

Vjosa Osmani tregon se a do të kthehet në LDK

U.D e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për një rikthim të mundshëm në Lidhjen Demokratike të Kosovës, transmeton Gazeta Sinjali.

Osmani ka thënë se pas 14 shkurtit është komplet një realitet i ri politik.

“Afërsisht 400 mijë qytetarë kanë votuar për bashkimin e forcave tona dhe vizionit të ri politik”, ka thënë Osmani.

Ajo ka shtuar se nuk do t’ia kthejë shpinën 400 mijë votuesve të koalicionit dhe mëse 200 mijë votuesve të saj.

“Unë do të përfaqësoj të gjithë qytearët, por nuik mund t’ua kthej shpinën të gjithë atyre qytetarëve dhe aktivistëve që kanë punuar ditë e natë. Njerëzit kanë treguar se çfarë dojnë dhe ma kanë trasuar rrugën përpara. Në asnjë rrethanë nuk devijoj nga kjo rrugë”, ka shtuar Osmani në RTV Dukagjini.

Ajo i ka uruar suksese LDK-së në procesin ku po gjenden.

“I uroj suksese në procesin e reformimit. Shpresoj që ajo të ndodh sa më shpejt. Kam folur për këtë edhe më herët”, ka shtuar Osmani.

Pamje të rralla: UÇK-ja duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

Opoja.net

Policia e Kosovës kontrollim të shtuar në teren për respektim të ligjit anti-Covid

Opoja.net

Vaksinohet e moshuara 101 vjeçare nga Zhuri, Naile Memaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net