Zhbllokohen pikat kufitare në Bërnjak, Jarinjë e Merdar

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se janë zhbllokuar për qarkullimin e automjeteve, pikat kufitare në Bërnjak, Jarinjë e Merdar të cilat ishin të bllokuara që nga mbrëmë.

Këto pika kufitare kanë qenë të bllokuara për shkak të protestave në territorin e Serbisë, andaj qytetarëve u ishte bërë thirrje të shfrytëzoheshin pikat e tjera kufitare.

Në përditësimin e fundit nga Ministria, janë ofruar për udhëtarët këto informata:

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit