Opoja.net

Rruga për në fshatin Rrenc të Dragashit shteg skijimi

Aktuale Opoja
Rruga për në fshatin Rrenc të Dragashit shteg skijimi

Siç shihet në foto, rruga për në fshatin Rrenc të Komunës së Dragashit, është shteg i “vërtetë” skijimi.

Pasi automjeti që i bartë nxënësit nuk ngjitet dot në fshat, fëmijët që i ndjekin mësimet në Dragash deri në rrugën kryesore disa kilometër ecin këmbë.

“Gjithë dimrin ecim këmbë deri poshtë”, thonë nxënësit e këtij fshati, që i vijojnë mësimet në Dragash që është 7 kilometër nga ky fshat, shkruan Gazeta e re, përcjellë Opoja.net.

rruga-e-rrencit-me-bore

Loading...

Mos i humb

Vetëm 3% e njerëzve e kanë këtë shenjë në shuplakë të dorës

Gent Kolgeci

Cilët persona nuk preferohet të konsumojnë kafe turke dhe pse

Gent Kolgeci

Rihapja e kufijve: Çfarë kushtesh duhet t’i plotësojë dikush për të hyrë në Kosovë?

Gent Kolgeci

Sveçla: Kam qenë në Telekom, për dy arsye

Gent Kolgeci

Lumir Abdixhiku tregon arsyet pse nuk ka pranuar të jetë ministër

Gent Kolgeci

Plus trembedhjete raste te reja me virus

Gent Kolgeci
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net