2 RASTE POZITIVE ME COVID-19 NË KOMUNËN E DRAGASHIT

Opoja.net Opoja.net Opoja

2 RASTE POZITIVE ME COVID-19 NË KOMUNËN E DRAGASHIT

Sipas njoftimit që sapo morëm nga IKSHPK lidhur me rastet e reja me COVID-19, sipas rezultateve rezulton t’i kemi 2 të infektuar me virusin Covid-19.

Raste pozitive nga komuna e Dragashit sipas vendbanimit 1 rast në Bellobrad, 1 rast në Buçe.

Shtabi emergjent apelon tek të gjithë qytetarët e komunës tonë të percjellin situatën me vëmendje të shtuar dhe kujdes maksimal ngase virusi është i pranishëm ende me rrezikshmëri të lartë dhe po merr jetë njerëzish pa dallim moshe.
Shtabi emergjent shpreh ngushëllimet më te sinqerta për të gjithë familjarët që kanë humbur të dashurit e tyre nga Covid-19.

❗️Respekto distancën,
❗️Vendos maskën,
❗️Pastro duart rregullisht,
❗️Shmang kontaktet e panevojshme, shtrëngimin e duarve,
❗️Vetëizolohu në rast kontakti me të infektuar,
❗️Kujdes po, Panik jo.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-