50 euro shtesë edhe në janar për punëtorët e sektorit publik

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të ndajë edhe për muajin janar nga 50 euro për punëtorët e sektorit publik.

Ministri i Financave Hekuran Murati, ka thënë se po e bëjnë këtë që të mos krijohet hendek, pasi ligji i pagave do të hyjë në fuqi në muajin shkurt./OpojaNet

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-