Akil Gjakova fiton medaljen e bronztë në Paris

Opoja.net Opoja.net Sport

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova ka siguruar medaljen e bronztë për Kosovën në Grand Slamin e Parisit.

Gjakova në finalen për vendin e tretë mposhti xhudistin nga Uzbekistani, Shakharm Akhadov.

Një përballje tejet interesante u zhvillua mes dy xhudistëve e cila shkoi në “Golden Score”.

Kjo ishte medalje e dytë për Kosovën në Paris, pasi ditën e djeshme të artën e fitoi Distria Krasniqi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-