Opoja.net

Aksident me fatalitet në Dragash, vdes një fëmijë

Kronika Opoja
Aksident me fatalitet në Dragash, vdes një fëmijë

Policia e Prizrenit përmes një komunikate për media ka njoftuar për një aksident me fatalitet i cili ka ndodhur më 6 qeshor.

Në raportin policor thuhet se më 6 qeshor në orën 11:45 minuta në një rrugë në fshatin Zaplluzhë në Dragash ka ndodhur një aksident trafiku i cili për pasojë ka lënë të vdekur një fëmijë 15 muajsh.

Sipas hetuesve të Trafikut Rajonal nga Prizreni, në prani edhe të prokurorit të shtetit, thuhet se gjatë lëvizjes së një kamioni mbrapa, shoferi nga pakujdesia ka shkelur një fëmijë rreth 15 muajsh që po lëvizte në rrugë nën përcjellje të një fëmije tjetër.

Mjeku i shtëpisë së shëndetit e ka konstatuar vdekjen e fëmijës, ndërsa trupi i pa jetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për autopsi.

Shoferi është arrestuar dhe po mbahet në objektet mbajtëse të policisë.

Shtyhet seanca për rastin ku paditësja po kërkon nga Komuna e Dragashit kompensimin e dëmit në shumën prej 19 mijë euro

Opoja.net

Zhduket një vajzë në Prizren, rasti lajmërohet nga babai

Opoja.net

Arrestohen edhe dy persona për vrasjen e 15 vjeçarit në Prizren

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net