Opoja.net

Aksioni “Ta pastrojmë Kosovën” sot në Dragash

Dragash, 24 maj 2016 – Ky aksion ka filluar sot në ora 10:00 në komunëne Dragash, dhe ka vazhduar nëpër të gjithë fshatrat e kësaj Komune. Pjesëmarrës në këtë aksion kanë qënë 600 të rinjë të Komunës së Dragashit kryesisht nxënës.

Pjesë e këtij aksioni janë edhe aktivistët e Qendrës Rinore “Avoko” të komunës së Dragashit. Fushata po bëhet në bashkëpunim me Drejtorinë e Arsimit në Komunën e Dragashit, Policinë e Dragashit, Eko -Regjioni etj.

101
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Koordinator për Dragash ta pastrojmë Kosovën, Jeton Qengaj tha për Opoja.net se ky aksion po fillon nga qytetza e Dragash për të vazhduar me të gjithë fshatrat e kësaj komune.

Ndërsa, sipas menaxherit të Ekoregjionit, Nexhat Isufit janë grumbulluar 4.5 ton mbeturina gjatë ditë së sotme.

© Opoja.net

Të gjithë aktivistët "Ta Pastrojmë Dragashin"Hajri Ramadani - Drejtori komunal i Arsimit në Dragash

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto