Ambasadori i Shqipërisë viziton fabrikën e mishit “Meka” në Sharr (Foto)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Fabrikën e përpunimit të mishit “MEKA” në komunën e Sharrit e vizitoi ambasadori i Shqipëris në Kosovë, Qemal Minxhozi, fabrik kjo e cila ka të punsuar shumë puntorë, ku puna e tyre është e njohur në tregun Kosovarë e më gjerë.

Produktet e prodhuara nga kjo fabrikë kërkohën shumë brenda Kosovës por edhe jashtë saj, si në Shqipëri, edhe në vendet tjera të rajonit.

Ambasadori i republikës së Shqipërisë në Kosovë Z. Qemal Minxhozi gjatë ditës së djeshme ka berë një vizit në fabrikën e përpunimit të mishit “MEKA” në Sharr, fabrikë kjo mjaftë e njohur jo vetëm në Kosovë por edhe në tregun ndërkombetarë. Pronari i kësaj fabrike Burim Piraj më shumë kenaqësi i prezentoi të arriturat duke vizituar edhe hapsirat e punës në fabrikë.

Vitë pas viti produktet e kësaj fabrike po gjëjnë treg si në jug poashtu edhe në veri të Shqipërisë, pronari i fabrikës Burim Piraj ka njoftuar ambasadorin Minxhozi, se më nuk ka pengesa gjatë eksportit të prodhimeve në Shqipëri, ndërsa Qemal Minxhozi u shpreh mjaftë i interesuar ashtu që të zgjidhen çdo mosmarrëveshjeje në mes të dy vendeve.

© Opoja.net

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-