Anuluan tre gola Real Madridit, organizata e arbitrave i kërkon falje: Njëri prej tyre ishte gabimisht

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Real Madridi vazhdon që të fitojë në La Liga. Në javën e dhjetë arritën që të fitonin ndaj Elces me shifrat 3-0, por kjo ndeshje kishte një situatë të pazakontë.

Madrilenëve iu anuluan tre gola për shkakun e VAR, dy nga Benzema dhe një i Alaba.

Në rastin e fundit, kishte jo pak polemika për mënyrën sesi u anulua goli. Menjëherë pas kësaj që ndodhi, Federata Spanjolle e Futbollit apo më saktë Komiteti i Arbitrave i ka kërkuar falje Realit të Madridit.

“I kërkojmë falje Realit dhe të gjithë tifozëve të futbollit, sistemi VAR ndonjëherë është vërtet i vështirë për t’u vlerësuar, disa vendime janë jashtëzakonisht të vështira. Pas shikimeve dhe analizave më të gjata, goli i Alaba u anulua gabimisht”, tha Federata Spanjolle e Futbollit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-