Arbnor Muja ia bën “sefte” te Antwerpi, shënon gol dhe feston me shqiponjë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Arbnor Muja e ka realizuar golin e tij të parë me fanellën e Royal Antwerpit në ndeshjen e Kupës së Belgjikë.

Futbollisti mitrovicas ka shënuar golin e tretë për ekipin belg në minutën e 59-të, shkruan Demokracia.com.

Pas golit të shënuar, Muja ka festuar duke e bërë me duar simbolin e shqiponjës.

Sulmuesi i krahut gjithashtu ka kontribuuar edhe me një asistim te goli i dytë vetëm katër minuta më herët.

Arbnor Muja u transferua tek Antwerpi në verën e këtij viti nga Drita e Gjilani për 400 mijë euro./Demokracia.com/

PAMJET:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-