Argjentina në çerekfinale, atje e pret Holanda

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Argjentina ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Botës “Katar 2022”, shkruan Demokracia.com.

Kombëtarja e Lionel Messit ka triumfuar me rezultat 2:1 ndaj Australisë në një ndeshje që kishte finish dramatikë dhe të frikshëm për argjentinasit.

Argjentina kalojë epërsi të dyfishtë me Messin e Alvarez por 13 minuta nga fundit australianët shënuan dhe minutat e fundit kanë qenë bukur stresues për Argjentinën por që në fund ja dolën të fitojnë. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-