Opoja.net
Meka Mish

Ariu mbyt dy viça në fshatin Kapre – Ende sorollatet atypari (Video)

Fundjavën që lam pas, në fshatin Kapre të Dragashit, ariu ia ka mbytë dy viça bariut, Shkodran Kryeziut. Ekipi ynë ka dalë në terren dhe nga afër ka parë mbetjet e viçave, ndërkohë që nga Shkodrani ka mësuar se ekziston rreziku potencial që ariu të sulmojë prapë bagëtitë e kësaj ane.

Ndërkaq, të hënën redaksinë tonë e ka kontaktuar sërish Shkodrani, duke raportuar se e ka parë përsëri ariun, teksa sorollatej rreth bagëtive që ai po i ruan. “Jemi tejet të shqetësuar. E pashë pardje, e pashë edhe sot, madje shumë afër bagëtive. Kështu siç jemi duarthatë, mund të na i rrëmbej bagëtitë edhe para syve dhe s’kemi ç’bëjmë. Edhe qentë që i kemi po strukën, sapo ia ndjejnë erën”, tha Shkodran Kryeziu, i shqetësuar për rrezikun që po iu kanoset. /Radio Sharri – Dragash/

Mos i humb

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja.net

Është nënshkruar kontrata për zgjerimin e rrugës Zhur-Dragash-Zaplluxhe-Brod

Opoja.net

Theren me thikë dy pylltar në Dragash

Opoja.net

Të mërkuren sërish është aksidentuar një kamion në dalje të fshatit Plavë të Dragashit, fatmirësisht pa të lënduar

Opoja.net

Dhjetë të akuzuarit mohojnë se kishin lejuar bagëtitë të kullosnin në pronën e të dëmtuarit

Opoja.net

Ankohen për punimet – Komuna thotë se janë ngatërruar (Video)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net