Arrestohet një i dyshuar në Prizren, në shtëpinë e tij u gjet e mitura që ishte raportuar e zhdukur

Në shtëpinë e tij është gjetur një e mitur që ishte raportuar e zhdukur. Për këtë arsye është arrestuar një i dyshuar në Prizren

Opoja.net Opoja.net Kronika

Në Prizren është arrestuar një i dyshuar që në shtëpinë e tij është gjetur një e mitur që ishte raportuar e zhdukur më 5 dhjetor të këtij viti.

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24-orësh, ka njoftuar se pas intervistimit, viktima është kthyer te prindërit e saj, ndërsa me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“BASHKËSIA JASHTËMARTESORE ME PERSONAT NËN MOSHËN 16 VJEÇ – Prizren, 07.12.2023-14:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi në shtëpinë e tij është gjetur e mitura femër kosovare, e cila më 05.12.2023 është raportuar si person i zhdukur. Pas intervistimit, me dëshirën e saj viktima është kthyer te prindërit e saj, ndërsa me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-