Arsenali  mposht Wolvesin, merr arratin dhe shkëputet nga City

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Arsenali kandidat kryesor për të ulur nga froni i kampionit të Premier League-s Manchester City-n.

“Topçinjtë” fituan 0-2 në fushën e Wolverhamptonit për ta thelluar në pesë pikë diferencën me skuadrën e Pep Guardiolës, që pësoi një humbje të papritur ndaj Brendtfordit në “Etihad”.

Të dy golat për ekipin e drejtuar nga Arteta i shënoi Marting Odegaard, që është njëkohësisht golashënuesi më i mirë i Arsenalit në këtë fillim sezoni.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-