Arsenali vuan me Zurichun por siguron pozitën e parë në Grup

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Arsenali ka kaluar si i pari i Grupit A në fazën e nokuautit të Ligës së Evropës.

Arsenali të enjten mposhti Zuerichun me rezultatin minimal 1:0 për të kaluar tutje si i pari i Grupit A.

Kieran Tierney shënoi golin e vetëm për londinezët. Granit Xhaka mungoi shkaku suspendimit, ndërsa te Zuerichu u paraqitën Fidan Aliti, Lindrit Kamberi dhe Bledian Krasniqi.

Zuerichu përfundoi i fundit me tre pikë. Arsenali i pari me 15 pikë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-