Ashtu siç pritej, Karim Benzema fiton “Topin e Artë” për vitin 2022

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Karim Benzema është fitues i “Topit të Artë” për vitin 2022 në futboll në ceremoninë që po mbahet në Paris.

Sulmuesi i Real Madridit dhe Kombëtares së Francës e fitoi garën me Kevin De Bruynen, Lewandowskin dhe Manen, shkruan Demokracia.com.

Çmimin e madh të “Topit të Artë” e ka ndarë legjenda e futbollit, Zinedine Zidane.

34-vjeçari fitoi Ligën e Kampionëve dhe titullin e kampionit në La Liga si dy nga trofetë kryesor të “mbretërve” duke qenë ndër futbollistët më kontributdhënës të skuadrës./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-