Opoja.net

Banorët e fshatit Bresanë pastrojnë varrezat në prag të festës së Kurban Bajramit

Opoja
Banorët e fshatit Bresanë pastrojnë varrezat në prag të festës së Kurban Bajramit

Në prag të festës së Kurban Bajramit banorët e fshatit Bresanë kanë ndërmarrë një aksion vullnetar me pastrimin e varrezave.

Në festat e Bajramit pas faljes së Namazit besimtarë vizitojnë varrezat e të afërmve të tyre.

Ashtu siç pastrohet çdo shtëpi për festën e Bajramit, të njëjtën gjë Banorët e fshatit Bresanë e bëjnë edhe me varrezat në mënyrë qe vizita e neserme në to te jetë sa më e lehtë!
Autor: Nderim Ademi

Loading...

Mos i humb

Komuna e Dragashit mbështetur nga UNDP-ja realizuan projektin e ofertës turistike dhe zhvillimin e aktiviteteve në natyrë

Opoja.net

Vëllezërit Sylejmani arrijnë suksese me restaurantin e tyre në Austri, për ta shkruajnë edhe gazetat austriake

Opoja.net

Problemet mes Komunës dhe USHP-së, lënë pa ujë banorët e Dragashit

Opoja.net

LIVE: Kosova luan për fitore ndaj Republikës Çeke

Opoja.net

Aksident trafiku në rrugën Dragash – Pllavë (Foto)

Opoja.net

Bie bora e parë në Dragash (Foto)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net