Opoja.net

Banorët e Vranishtës së Dragashit kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit

Lajme Opoja
Banorët e Vranishtës së Dragashit kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit

I madh e i vogël dolën në protestë.

Me këtë protestë banorët e Vranishtës së Dragashit po kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit në lumin Brod që nisi një javë më parë, njofton Klan Kosova.

Ndonëse kishin dëgjuar se në fshatin e tyre do të nis të ndërtohet hidrocentrali, ata askush nuk i kishte informuar e as pyetur rreth kësaj pune.

Bile një banor po pretendon se po i shfrytëzohet prona pa pëlqimin e tij.

Ndërkaq, përfaqësuesi i fshatit thotë se për këtë zonë kishte plane të tjera.

Më poshtë të plotë mund ta ndiqni kronikën e gazetares Merita Neziri.

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net