Barcelona triumfoi në ndeshjen që shënoi fundin e karrierës për Piquen

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Almeiras në sfidën e zhvilluar sonte që do të jetë në histori për mbrojtësin legjendar Gerrard Pique, shkruan Demokracia.com.

Për të kjo ishte ndeshja e fundit si futbollistë aktiv pasi ai i dha fund karrierës.

Sa i përket ndeshjes Barça vuajti në pjesën e parë që e mbylli me barazim dhe një penallti të humbur nga Lewandowski.

Megjithatë pjesën e dytë e nisi mirë kur shënoi Dembele në minutën e 48-të ndërsa dyfishoi epërsinë De Jong për ta quar kështu Barcelonën  në vendin e parë në tabelë me dy pikë më shumë sesa Real Madridin që ka një ndeshje më pak. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-