Bashkimi vazhdon me humbje në Ligën Ballkanike

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Bashkimi i Prizrenit assesi të shënoi fitore në Ligën Ballkanike në basketboll. Të martën mbrëma në Suharekë, Bashkimi pësoi nga skuadra izraelite, Hapoel Beer Sheva.

Skuadra mysafire ishte bindëse dhe fitoi me rezultatin 81:60. Në të vërtetë pjesa e parë ishte e barabartë dhe dukej që Bashkimi mund të befasonte Hapoelin. Por në pjesën e dytë izraelitët ishin dominantë dhe shënuan fitoren bindëse.

Për Hapoelin ishte fitorja e katërt rresht nga po aq ndeshje të luajtura. Ndërkohë Bashkimi ka pësuar humbjen e katërt. Është skuadra e vetme pa fitore në Ligën Ballkanike.

Prizrenasit më herët kanë pësuar edhe nga Mileniumi malazez, Budivelnyku ukrainas dhe Peja.

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit