Benzema, heroi i Real Madridit: Kampioni në fuqi fiton në udhëtim te Espanyoli

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Real Madridi ka marrë tre pikë të mëdha në udhëtim te Espanyoli në kuadër të javës së tretë në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 3-1.

Pas vetëm 12-të minutash lojë, Los Blancos kaluan në epërsi me golin e Vinicius Junior, me Aurelien Tchouamenin që ishte asistuesi.

Por, mbretërit nuk ia dolën të mbanin epërsinë qysh në pjesë të parë, pasi Espanyoli i barazoi shifrat në 1-1 me golin e realizuar nga Joselu (43’).

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-