Berisha: VV është kundër Ligjit për Pensionim të Parakohshëm për Policinë e Kosovës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Në mbledhjen e Komisionit për Çështjetë Sigurisë dhe Mbrojtjes,u shqyrtua në parim Projektligji për Pensionet e Zyrtarëve Policor të Policisë së Kosoves dhe punonjësit e Inspektoratit Policor të Kosovës, me ç’rast u kërkua të votohet ky ligj, po deputetë e Vetëvendosjes kanë munguar.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i këtij komisioni Bekë Berisha, i cili vjen nga radhët e AAK-së.

Njoftimi i plotë:

Sot në mbledhjen e Komisionit për Çështjetë Sigurisë dhe Mbrojtjes,u shqyrtua në parim Projektligji përPensionet e Zyrtarëve Policor të Policisë sëKosovës dhe punonjësit e Inspektoratit Policor tëKosovës me autorizime policore, si nismëlegjislative, e inicuar nga deputetja GanimeteMusliu dhe tetë deputetë tjerë.

Pas diskutimit si Kryetar i Komisionit kam hedhur pèr votim nè parim dhe pèr kane votuar 5 deputet te Komisionit dhe Deputet e mazhorances nuk kane marr pjese fare nè votim dhe kjo nè baze te ketij votimi ska pasur vendim marrje nè Komision. Por Kjo do te trajtohet nga seanca e Kuvendit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-