Bexhet Xheladini viziton disa punime në Dragash: Premtimet për zhvillim të realizuara në terren

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opoja

Kryetari i komunës së Dragashit, z. Bexhet Xheladini, së bashku me Drejtorin e Drejtoratit për Buxhet dhe Financa, z. Qamil Kolloni, kanë inspektuar punimet e ndryshme në zonën e Dragashit, duke përfshirë ndërtimin e rrugës Kapre-Rrenc, përmirësimin e ujësjellësit kryesor dhe asfaltimin e rrugës Xërxe-Pllajnik.

Në një deklaratë zyrtare, kryetari Xheladini theksoi se ata janë të vendosur të mbajnë fjalën dhe të realizojnë premtimet për komunitetin e tyre. Gjatë vizitës së tyre në terren, ata inspektuan punimet në rrugën Kapre-Rrenc, ku punimet janë në zhvillim të vazhdueshëm. Një vëmendje e veçantë u kushtua edhe asfaltimit të rrugës Xërxe-Pllajnik, i cili pritet të përfundojë brenda tre ditësh.

Pavarësisht skepticizmit të disa njerëzve, z. Xheladini dhe z. Kolloni janë të vendosur të sjellin ndryshime pozitive në komunën e tyre dhe t’i mbajnë fjalët për të mirën e komunitetit. Kjo vizitë në terren tregon angazhimin e tyre për të ndihmuar në zhvillimin dhe përmirësimin e infrastrukturës së komunës së Dragashit. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe: , ,
- Reklama-
- Reklama-