Opoja.net

Caktohen datat për provimin e Jurisprudencës

Ministria e Drejtësisë sot ka njoftuar se më datën 4 dhe 5 shtator do të organizohet mbajtja e Provimit të Jurisprudencës.

Ata kanë ftuar organizatat e interesuara të shoqërisë civile të jenë pjesë e monitorimit të procesit të mbajtjes së këtij provimi.

5446
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Provimi i Jurisprudencës me shkrim, te lënda “E Drejta Civile” do të mbahet më 4 shtator 2021 (e shtunë), me fillim nga ora 09:00 dhe do të zgjasë 5 (pesë) orë.

Ndërsa te lënda “E drejta Penale”, provimi do të mbahet më datë 5 shtator 2021 (e diel) me fillim në ora 09:00 dhe do të zgjasë 5 (pesë) orë.

Provimi do të mbahet në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri

Arbër Krasniqi shpallet regjisori më i mirë i festivalit ‘Hyjnesha në fron’

Opoja.net

Filmi për gjenocidin në Srebrenicë nominohet për Oscar

Opoja.net

Sot 7 marsi, festohet dita e mësuesit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto