Caktohen gjyqtarët, derbi i besohet Burim Jahmuratajt

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Këtë vikend zhvillohen ndeshjet e javës së 13-të në elitën e futbollit kosovar. Vëmendja do të jetë në “Fadil Vokrri” aty ku zhvillohet derbi ndërmjet rivalëve të vjetër Prishtinës e Llapit, shkruan Demokracia.com.

Drejtësi në këtë takim që nis nga ora 18:00 i është besuar gjyqtarit Burim Jahmurataj.

Një sfidë joshëse luhet në Mitrovicë, ku Trepça ’89 e pret Gjilanin. Fitorja është opision i vetëm përë të dyja skuadrat derisa drejtësinë aty do ta ndaj Genc Nuza.

Më poshtë Demokracia,com ju sjell komplet delegimin e gjyqtarëve për këtë fundjavë:

 

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-