Opoja.net

Chelsea është e gatshme që të shkarkojë Lampardin nëse humbin sonte ndaj Leicesterit

Chelsea është e gatshme që të shkarkojë Lampardin nëse humbin sonte ndaj Leicesterit

Frank Lampard është nën presion që të shpëtojë punën e tij te Chelsea.

Trajneri anglez shpenzoi mbi 200 milionë euro në verën e kaluar për transferime, mirëpo po i mungojnë rezultatet e mira.

Chelsea është duke menduar që të shkarkojë Lampardin në rast se ata pësojnë humbje sonte kundër Leicestrit.

The Blues janë mysafir të Dhelprave në takimin që fillon në ora 21:15 në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier.

Përveç N’Golo Kantes, Lampard i ka të gjithë lojtarët në dispozicion dhe shpreson të triumfojë ndaj djelmoshave të Brendan Rodgers.

Chelsea është aktualisht në vendin e shtatë me 29 pikë, shtatë më pak se lider Manchester United dhe një disfatë mund të shkarkojë anglezin nga pozita e trajnerit.

3 gola në 10 minuta, City përforcon kreun dhe vazhdon me rekordet

Opoja.net

Derbi anglez, Chelsea-Manchester United përfundon në paqe

Opoja.net

Renditja tabelare në Superligën e Kosovës pas ndeshjeve të sotme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net