Çmenduri: Vogëlushi 10-vjeçar ia shkel në autostradë, rrezikon shoferët e tjerë

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Nuk janë të rralla rastet kur fëmijët dalin me veturë nëpër rrugë, madje ka edhe nga ta që vozitin në autostradë, shkruan Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe me një vogëlush i cili dyshohet të jetë rreth moshës 10-vjeç.

Siç shihet edhe përmes videos së mëposhtme, ai është duke vozitur në autostradë shpejtë.

Kjo ndodhi është në kundërshtim me ligjin që mbështetet Ministria e Punëve të Brendshme, pasi që për t’u pajisur me patentë shoferë të kategorisë ‘B’, kriteri i moshës duhet të jetë 18 vjet.

Ndryshe, vozitja në këtë moshë rrezikon edhe të tjerët në komunikacion që shpeshherë përfundojnë edhe me fatalitet.

/Gazeta Sinjali/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-