Çmimin “Portieri më i mirë” i vitit 2022 e fiton Courtois

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Thibaut Courtois i Real Madridit ka fituar çmimin “Yashin” që ndahet për portierin më të mirë të edicionit.

Belgu ka shfaqur nivel të lartë te klubi madrilen që ka fituar La Ligan dhe Championsin.

“Është e thjeshtë kur gjërat shkojnë mirë, por është vështirë kur ato nuk shkojnë mirë. Faleminderit për të gjithë”, ka thënë Courtois.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-