Opoja.net

Covid-19: Në Dragash nis vaksinimi për të gjithë

Dragash, 14 qershor 2021 – Institucioni më i lart shëndetësor në Dragash, QKMF-ja, ka bërë me dije se për të gjithë banorët e kësaj komune do të fillojë të martën vaksinimin kunder Covid-19. “Njoftohen të gjithë qytetarët e komunës së Dragashit se neser, më datë 15.06.2021, fillojmë vaksinimin në masë kundër Covid-19, pa dallim moshe.

Vaksinimi do të bëhet në dy qendra, në urgjencën e re të QKMF-së dhe në lokalet e Shtëpisë së Kulturës.

Vaksinimi do të bëhet në dy ndërrime, nga ora 08:00 deri 15:00 dhe pas dite, nga ora 15:00 deri 22:00, në dy pikat e vaksinimit”, thuhet në njoftimin e QKMF-së, të cilin për redaksinë tonë e ka dërguar drejtori i këtij institucioni, dr. Ramadan Jashari. /Radio Sharri – Dragash/

Dragash, ia theu xhamat e veturës dhe e pastaj e sulmoi fizikisht

Opoja.net

Tre meshkuj dhe një femër rrahën mes veti në Dragash

Opoja.net

Rrahje në Dragash, bëhet për spital një person

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend