Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti i vitit nga AIC

Opoja.net Opoja.net Sport

Asociacioni Italian i Futbollistëve ka shpallur futbollistin e vitit, për sezonin 2019-2020.

Çmimi kryesor për futbollistin e vitit në Galan kryesore të futbollit, i është ndarë yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, transmeton lajmi.net.

Edhe për futbollisten e vitit është ndarë një çmim, të cilin e fitoi futbollistja, Cristiana Girelli.

Çmimi iu atyre si mirënjohje speciale e cila vlerësoi kontributin e tyre për sezonin 2019-2020. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-