Opoja.net

Dalin sondazhet e fundit në zgjedhjet në Amerikë, ja kush po prin në katër shtetet kryesore

Dalin sondazhet e fundit në zgjedhjet në Amerikë, ja kush po prin në katër shtetet kryesore

Joseph Biden ka avantazh të qartë mbi presidentin Donald Trump në katër shtetet më të rëndësishme presidenciale, tregon një sondazh i ri.

Biden, ish-zëvendëspresident, po prin në betejën në Veri në Wisconsin dhe Pennsylvania, ashtu si edhe në Florida dhe Arizona.

Sipas sondazhit të porositur nga New York Times, epërsia më e theksuar e Biden është në Wisconsin, aty ku dallimi me Trump është 11 pikë.

Paraqitja aktuale e Biden në hartën elektorale e paraqet atë në pozitën më të favorshme në ditën e zgjedhjeve se çdo kandidat tjetër presidencial që prej vitit 2008, kur Barack Obama u bë shef i Shtëpisë së Bardhë.

Mundësia e gabimit në sondazh thuhet të jetë 3.2 pikë përqindje në Wisconsin dhe Florida; 3 pikë në Arizona dhe 2.4 pikë në Pensilvani.

Kosova nga 22 marsi në listën e Zvicrës për karantinim

Opoja.net

Gjatë Ramazanit besimtarët mund të falin namazin e teravisë në Xhaminë e të Dërguarit në Medine

Opoja.net

Vendi që s’ka asnjë të infektuar me COVID-19

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net