Dardan Berisha i motivuar para ndeshjeve ndaj Luksemburgut dhe Sllovakisë

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Sport

Kombëtarja e Kosovës A, do të takohet me Luksemburgun dhe Sllovakinë, në kuadër të Grupit B për para kualifikimet për Botërorin 2023.

Dardanët më 18 shkurt do të takohen me Luksemburgun, kurse më 20 shkurt ndaj Sllovakisë.

Të dy ndeshjet luhet nga ora 19:00, në Prishtinë.

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë se është i gatshëm që ta japë 100 për qindëshin nga vetja për këto dy ndeshje.

“Në ndeshjet e nëntorit nuk kam qenë unë, por prapë kemi disa mungesa. Entuziazmi është i madh. Po luajmë në vendin tonë. Motivi është shumë i madh. Shpresoj të përgatitemi sa më mirë. Kemi cilësi, por nëse nuk kemi lëndime kemi gjasa për tu kualifikuar tutje”, është shprehur Berisha për faqen zyrtare të FBK-së

Nëse Dardanët shënojnë dy fitore në dy takimet e zhvilluara, atëherë do të kualifikohen në rrethin e ardhshëm.

Të gjitha ndeshjet e Dritares së Tretë të Grupit B do të zhvillohen në Prishtinë. Ky ishte vendimi i mëhershëm nga Bordi i FIBA Evropës, duke i besuar edhe një ngjarje të rëndësishme Federatës së Basketbollit të Kosovës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-