Dardan Cena fiton medaljen e bronztë në Lojërat e 9-ta Frankofone

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kosova e ka nisur mbarë rrugëtimin në Lojërat e 9-ta Frankofone në Kinshasa të Republikës Demokratike të Kongos.

Derisa aty po marrin pjesë 28 shtete me 175 garues në total, ekipi ynë ka filluar me triumf.

Xhudisti Dardan Cena fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në kategorinë deri në -73 kilogramë.

Është kjo medalja e parë e ekipit tonë në Lojërat Frankofone Kinshasa.

Nesër (e premte) do të garojë Shpati Zekja në kategorinë deri në 100 kilogramë. /Telegrafi/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-