Digjen varrezat në fshatin Bresanë, nga personat e panjohur

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Bresanë, 7 shtator – Gjatë ditës së sotme rreth orës 14:00 në varrezat e lagjës Gjyzelaj dhe lagjës Beqiraj të fshatit Bresanë u është vënë flaka nga disa përsona të panjohur, njofton Opoja.net.

Banorët e fshatit më të parë zjarrin kanë lajmëruar Policinë, të cilët së bashku me zjarrëfikesit kanë dalur në vendin e ngjarjës dhe kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

Banorët e këtyre lagjëve janë shprehur mjaftë të shqëtesuar për ngjarjën që ka ndodhur, ata dëshirojnë të dinë se kush po ja bënë këtë me qëllim.

“Kanë shkaktuar deme serioze, kanë dëmtuar ambientin dhe natyrën, e qka është më e rëndësishmja tek ndjenja sentimentale tek të gjithë ata që i kanë të afërmit e tyre në këto varreza” janë shprehur banorët për Opoja.net-in.

Policia e Kosovës së bashku me zjarrëfiksat edhe kësaj radhe e dëshmuan vetën duke arritur me kohë në vendin e ngjarjës, shpresojmë se do të arrinë të zbardhin rastin derit tek gjetja e personave që e kanë shkaktuar këtë zjarrë.

“Dëshirojë të falendërojë Policinë dhe zjarrëfiksat e Kosovës, që kanë arritur me kohë në vendin e ngjarjës, duke lokalizuar zjarrin duke mos shkakruar dëmë të metejme” ka thënë Fejsal Zejneli për Portalin “Opoja.net”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-