Opoja.net

Digjet një shtëpi në fshatin Bresanë (Foto&Video)

Lajme Opoja
Digjet një shtëpi në fshatin Bresanë (Foto&Video)

E plotësuar: Përmes një komenti nga hoxha Kasam Muhameti, kuptojmë se në fakt është djegur vetëm kulmi i kësaj shtëpie dhe ka të shkaktuara vetëm dëme materiale.

“Në fakt është djegur vetëm kulmi i kësaj shtëpie të kushëririt tim. Allahu i shpërbleftë banorët e Bresanës dhe Kuklibegut, të cilët sakrifikuan shumë për lokalizimin e zjarrit, si dhe zjarrfikësit e komunës sonë, që neutralizuan tërësisht zjarrin. Të gjithëve, ua kthefshim për të mirë”, shkruan në komentin e tij, Kasam Muhameti.

Në lagjen e ‘Bilajve’ në fshatin Bresanë të Opojës po digjet një shtëpi.

Policia e  Kosovës dhe Zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes.

Sipas burimeve të Portali “Opoja.net”, më të parë zjarrin në këtë shtëpi janë mbledhur njërzit vullnetar për të ndalur zjarrin. Në këtë shtëpi e cila po digjet gjendet furra “Isa”.

Pas ndërhyrjes së Zjarrfikësave gjendja është marrë në kontrollë dhe është neutralizue situata.

Nuk janë bërë ende të ditura shkaqët e zjarrit dhe dëmet e shkaktuara në këtë shtëpi.

© Opoja.net

Shqiptaro-amerikanët: Ardhja e Joe Biden, rast historik që Kosova t’i realizojë qëllimet kryesore

Merlinda Guraj

Deklarohen të pa fajshëm të pandehurit të cilët akuzohen për vjedhje të kabllos elektrike

Merlinda Guraj

Siguria në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net