Opoja.net

Dita e Çlirimit të Dragashit për vitin 2020

Opoja
Dita e Çlirimit të Dragashit për vitin 2020

Për nder të Ditës së Çlirimit të Komunës së Dragashit do të mbahet Akademia Solemne, më datë 15/06/2020, e hënë, në Sallën e Kuvendit Komunal në Dragash, duke filluar nga ora 11:00.

Pas Akademisë do të bëhen homazhe në Shtatoren e Adem Jasharit, në Varrezat e Dëshmorëve në Dragash dhe në fshatin Buqe.

Për shkak të pandemisë, aktivitetet kulturore e sportive, përkatësisht Gara e Vrapimit të Kuajve dhe Gara e Pehlivanëve nuk do të organizohen këtë vit.

Mirë ardhshi!

Loading...

Mos i humb

178 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 rast në Komunën e Dragashit

Opoja.net

Peng i prokurimit, 15 fshatra të Dragashit që pesë vjet pa ujë të pijshëm

Opoja.net

Rifillon shqyrtimi ndajë deputetit Adem Hoxha, i akuzuar për sulm dhe kanosje

Opoja.net

Dënohet me gjobë i akuzuari që pranoi fajësinë për përdorim të paautorizuar të narkotikëve

Opoja.net

“COVID-19 nuk ekziston”, lufta me dezinformata nga Rusia dhe Kina dhe pasojat për Kosovën

Opoja.net

Gazetari ynë po e mposht virusin Covid-19!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net