Dita e finales së madhe| Argjentina apo Franca do ta kurorëzojnë një kampionat fantastik me Kupën e Botës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Franca do të kërkojë të shkruajë histori duke tentuar të shpallet për herë të dytë radhazi kampion i botës në futboll, por do ta ketë mjaftë vështirë pasi përballë do ta ketë Argjentinën.

Janë tre lojtarë kyç që mund t’i mungojnë Francës për këtë dule historik, kryesisht për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore.

Bëhet fjalë për Tchouamenin, The Hernandez dhe Olivier Giroud dhe paraqitja e tyre është në dyshim serioz.

Nga ana tjetër, tek Argjentina skuadra është e kompletuar për këtë ballafaqim.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 16:00 në stadiumin “Iconic Luisal”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-