Dragash, mbahet takim ndër-institucional kundër dhunës në familje

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Mekanizmi Koordinues Kundër Dhunës në Familje (MKKDHF), në komunën e Dragashit i përkrahur nga UNWOMEN, organizon takimin koordinues ndër-institucional që ka për qëllim fuqizimin dhe zbatimin e Planit të Veprimit kundër dhunës në familje.

Koordinatori Nacional Naim Qelaj premtoi se do të përkrahë fuqizimin e këtij mekanizmi, në luftimin e dhunës në familje dhe të pranishëm ishin Nënkryetari i Komunës z. Selami Saiti, pëfaqësuesi i Agjensionit Për Barazi Gjinore dhe anëtarët e Mekanizmit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-