Dragash, qytetarët të rezervuar për demarkacionin

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Sot është tentativa e katërt për ta kaluar demarkacionin në Kuvendin e Kosovës.

Ndërkaq, ekipi i Klan Kosovës ka qenë prezent sot që nga mëngjesi në Dragash, ku i ka kërkuar opinionet e shqiptarëve që jetojnë atje, por edhe të atyre të komunitetit goran.

Shumë qytetarë kanë refuzuar që të japin përgjigje lidhur me marrëveshjen e demarkacionit.

Megjithatë, nga ata që janë përgjigjur, disa prej tyre kanë kërkuar që të ratifikohet marrëveshja e Kosovës me Malin e zi, me arsyen e liberalizimit të vizave, pasi që thanë se janë të kufizuar në Kosovë, dhe punët që i bëjnë aktualisht nuk iu sjellin të holla.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-