Opoja.net

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja
Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Për herë të parë në Komunën e Dragashit do të organizohet Festivali Mbarëkombëtar Folkloriko-Burimor “Opoja Vallëzon”

Komuna e Dragashit në bashkëpunim me SHKA “Bresana” organizon këtë festival për nder të diasporës.

Ansamblet që do të performojnë do të jenë nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, me datat: 25, 26, 27 Korrik 2019 në orët e mbrëmjes.

Festivali do të mbahet në oborrin e shkollës fillore “28 Nëntori” në fshatin Bresanë, Komuna e Dragashit.

Ngjarja do të ketë karakter garues.

Loading...

Mos i humb

Shoqata Humanitare “OPOJA” shpërndan ndihma për 100 familje në Opojë

Opoja.net

Në Plavë të Dragashit, fermeri ngrohet me bajga (VIDEO)

Opoja.net

Bashkësia Islame e Kosovës publikon listën e kontribuesve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Opoja.net

Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

Opoja.net

Ndërron jetë profesori prizrenas Nexhmedin Ramadani

Opoja.net

Bora mbulon Opojën

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net