Opoja.net

Dragashi organizoi garën e pehlivanëve dhe vrapimit të kuajve

Dragashi organizoi garën e pehlivanëve dhe vrapimit të kuajve (Video)
Ndonëse kësaj here moti nuk ishte i përshtatshëm, kjo nuk e pengoi zhvillimin e garave tradicionale të pehlivanëve në Dragash, të cilat organizohen për nderë të Ditës së Çlirimit .

Në këto gara morën pjesë mundësit më të shquar nga vendi dhe shtetet fqinje, duke iu dhuruar shikuesve opojanë dhe jo vetëm, një spektakël emocionues.

Në fund u shpërblyen fituesit, ku nga kategoria “Dora e parë” fitoi i pamposhturi, Egzon Shala (Kosovë) ndërsa vendin e dytë e fitoi, Vladimir Boban (Maqedoni).

Në kategorinë “Dora e dytë”, vendin e parë e zuri, Baki Ramazani (Maqedoni), ndërkaq në kategorinë “Dora e tretë”, vendin e parë e zuri, Veli Susuri (Kosovë).

Gjithashtu u zhvilluan edhe garat tradicionale të vrapimit të kuajve që mbahen çdo vit.

Garat u zhvilluan në një atmosferë sportive dhe u përcollën nga shumë qytetarë, por të pranishëm ishin edhe drejtuesit e Komunës së Dragashit.

Gjithashtu u zhvilluan edhe garat tradicionale të vrapimit të kuajve që mbahen çdo vit.

Garat u zhvilluan në një atmosferë sportive dhe u përcollën nga shumë qytetarë, por të pranishëm ishin edhe drejtuesit e Komunës së Dragashit.

Dragash, ia theu xhamat e veturës dhe e pastaj e sulmoi fizikisht

Opoja.net

Tre meshkuj dhe një femër rrahën mes veti në Dragash

Opoja.net

Rrahje në Dragash, bëhet për spital një person

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend